Účinky Pilates: „Zlepší držení těla a odbourává bolesti zad s tím spojené…“ přínosy pilates >>

Filozofie Pilates

Základem Pilatovy filozofie byla myšlenka, že mnohé prvky moderní civilizace tělesné zdatnosti škodí. Byl přesvědčen, že moderní životní styl s telefony, auty, ekonomickým tlakem a znečišťováním životního prostředí způsobuje tělesný i mentální stres a choroby, které jsou se stresem spjaté.

Pilates dále tvrdil, že tento stres je už tak silný, že téměř v každé domácnosti je nejméně jedna osoba, která trpí nervovým napětím. Jeho teorie předběhly dobu a nyní se potvrzují. Pilatova filozofie tělesné zdatnosti má co nabídnout každému, bez ohledu na věk a tělesné schopnosti, a zvláště těm, kteří by chtěli být silní bez mohutných svalů.


Abychom v moderním světě obstáli, musíme být fit, ale nemůžeme si zdatnost koupit jako nové auto ani ji získat tím, že na ni budeme myslet. Musíme svá těla uvést do činnosti a v případě Pilatovy metody musíme uvést do činnosti i svou mysl. Zlepšené zdraví těla i mysl ovlivní našeho ducha.

 • Cviky

  Ukázka cviků Pilates na originálních Stott Pilates strojích Reformer a Stability Chair.

 • Pilates Studio

  Pilates studio se nachází v klidné vilové čtvrti pražského Smíchova v malebné vile "Václavka" z konce 19. století, kde je klientům nabídnut komorní a originální prostor. Atmosféru umocňují velká okna, která dělají toto místo vzdušným, prostorným a zároveň meditačním. Studio je plně vybaveno Pilates stroji, lehkými pomůckami a vším co je pro Pilates cvičení nezbytné. Zaměřujeme se na individuální přístup ke klientovi. Preferujeme nabídku a výuku privátních lekcí, kde je dostatek času a prostoru vyhovět jednotlivým požadavkům klienta.

 • O Pilates

  Vznik a filozofie pilates, základní principy, …

 • Cvičte s DVD

  je určené pro všechny, kteří se chtějí seznámit s pilates a následně rozvíjet své pilates dovednosti za pomoci ucelené cvičební jednotky. Obsahem DVD je rovněž přesná instruktáž této techniky.

 • Kontakt

  Kdo jsme? Kontaktní údaje.

 • Kalendář akcí

  Informace o odborných školeních, veřejných akcích a seminářích.

 • Vzdělávání

 • Květen 2017