Účinky Pilates: „Zlepší držení těla a odbourává bolesti zad s tím spojené…“ přínosy pilates >>

Vznik a filozofie PILATES

Vznik a filozofie pilates, základní principy, …


Joseph Pilates se narodil v Německu v roce 1880. Jako dítě trpěl astmatem, křivicí a revmatickou horečkou. Právě tyto choroby jej přivedly k objevu metody, jak je překonávat. Zaměřil se na sport jako na způsob pěstování tělesné síly a stal se zkušeným gymnastou a talentovaným lyžařem. Současně se vášnivě zajímal o lidskou fyziologii, zvláště o svalstvo těla. Souběžně s tím studoval i východní formy cvičení např. yogu. Kombinace všech těchto zájmů jej přivedla k návrhu systému Contrology (kontrologie).


V roce 1912 se Joseph Pilates přestěhoval do Anglie, kde působil jako boxer účinkující v cirkuse a instruktor sebeobrany. Jeho kariéru přerušilo vypuknutí války mezi Británií a Německem v roce 1914. Jako Němec byl po dobu války internován spolu s dalšími svými krajany, kteří v té době v Británii žili. Po této zkušenosti vyvinul vlastní metodu pěstování tělesné zdatnosti.


V internačním táboře vymyslel cviky, kterými sebe i své spoluvězně udržoval v kondici. Z lůžek a z jiných kusů nábytku sestavil prototyp zařízení, která dnes vidíte v Pilatových studiích.

Po propuštění z internačního tábora na konci války se vrátil do Německa, kde v rozvíjení své metody pokračoval. Jeho techniky začaly lákat tanečníky, ale i hamburskou policii, kterou nějaký čas trénoval. V roce 1926 dostal spíš rozkaz než žádost, aby cvičil novou německou armádu. Tento rozkaz jej přiměl okamžitě opustit Německo a odjel do Ameriky. Na cestě do Ameriky se setkal s ošetřovatelkou Clarou, s níž celou cestu diskutoval o zdraví a o důležitosti zdravého těla. Na konci cesty se rozhodli otevřít si společně studio tělesné zdatnosti; sídlilo ve stejné budově jako Neworský balet. Později uzavřeli sňatek.
Stejně jako v Německu se i v Americe o Pilata zajímali mnozí přední tanečníci, protože jeho cvičební metoda doplňovala tradiční taneční trénink. Brzy se do Pilatova studia hrnuli herci, herečky, sportovci i lidé z bohatých vrstev, aby se naučili jeho unikátní metodu posilování těla bez budování mohutné muskulatury.

 • Filozofie Pilates

  Filozofie Pilates

  Základem Pilatovy filozofie byla myšlenka, že mnohé prvky moderní civilizace tělesné zdatnosti škodí. Byl přesvědčen, že moderní životní styl s telefony, auty, ekonomickým tlakem a znečišťováním životního prostředí způsobuje tělesný i mentální stres a choroby, které jsou se stresem spjaté.
  více »

 • Cviky

  Ukázka cviků Pilates na originálních Stott Pilates strojích Reformer a Stability Chair.

 • Pilates Studio

  Pilates studio se nachází v klidné vilové čtvrti pražského Smíchova v malebné vile "Václavka" z konce 19. století, kde je klientům nabídnut komorní a originální prostor. Atmosféru umocňují velká okna, která dělají toto místo vzdušným, prostorným a zároveň meditačním. Studio je plně vybaveno Pilates stroji, lehkými pomůckami a vším co je pro Pilates cvičení nezbytné. Zaměřujeme se na individuální přístup ke klientovi. Preferujeme nabídku a výuku privátních lekcí, kde je dostatek času a prostoru vyhovět jednotlivým požadavkům klienta.

 • O Pilates

  Vznik a filozofie pilates, základní principy, …

 • Cvičte s DVD

  je určené pro všechny, kteří se chtějí seznámit s pilates a následně rozvíjet své pilates dovednosti za pomoci ucelené cvičební jednotky. Obsahem DVD je rovněž přesná instruktáž této techniky.

 • Kontakt

  Kdo jsme? Kontaktní údaje.

 • Kalendář akcí

  Informace o odborných školeních, veřejných akcích a seminářích.

 • Vzdělávání

  Pilatesbody nabízí vzdělávací programy, které si kladou za cíl maximálně a s vysokou kvalitou připravit absolventy na samostatnou a profesionální práci pilates učitele, která je v kontextu se světovým standardem.

 • Květen 2017